Kontakt os

Medarbejdere

Brian Hensrik

Indehaver Ejendomsmægler og valuar, MDE

brian@hensrik.dk

24947468

Rasmus Svendsen

Indehaver Ejendomsmægler, MDE

rasmus@hensrik.dk

25213741

Thomas Nielsen

Indehaver Ejendomsmægler, MDE

thomas@hensrik.dk

50602981

Martin Vester Brændstrup

Ejendomsmægler, MDE

martin@hensrik.dk

50602983

Anders Kastrup

Ejendomsmægler, MDE

anders@hensrik.dk

50602985

Anne Löchte (barsel)

Ejendomsmægler, MDE

anne@hensrik.dk

42452029


Kontakt os

Vi bestræber os på at besvare din henvendelse indenfor 24 timer. Bemærk dog, at vi har lukket lørdag!

Kontorets åbningstider

 

Mandag 10 - 17
Tirsdag  10 - 17
Onsdag 9 - 17
Torsdag 9 - 17
Fredag 9 - 16
Lørdag Lukket
Søndag 10 - 14

 

Telefon: 70 208 218

Sanne Svendsen

Ejendomsmægler, MDE

sanne@hensrik.dk

27221225

Casper Vesterdal Møller

Salg og vurdering

casper@hensrik.dk

50602987

Agnethe Østergaard

Ejendomsmægler, MDE

agnethe@hensrik.dk

25215332

Kasper Høiby Høgholt

Ejendomsmægler, MDE

kasper@hensrik.dk

50602989

Anika Engberg Krebs

Ejendomsmægler, MDE

anika@hensrik.dk

50602982

Sofie Nordstrøm

Ejendomsmægler, MDE

sofie@hensrik.dk

50600213

Rie Egeberg Sørensen

Administrativ medarbejder

rie@hensrik.dk

50602988

Anne Weinkouff

Marketingansvarlig

annew@hensrik.dk

50605996


HENSRIK er den mest sælgende ejendomsmæglerforretning i Roskilde Kommune og har været det siden 2011 – altså i 10 år. En position firmaet har opnået på kort tid, idet Ejendomsmæglerfirmaet HENSRIK blev etableret i efteråret 2009.

Dét og så at vores kundetilfredshed er tårnhøj, er din største sikkerhed for et vellykket boligsalg.

 

Ejendomsmæglerfirmaet HENSRIK er et selvstændigt ejendomsmæglerfirma og din sikre samarbejdspartner indenfor salg og vurdering af fast ejendom i Roskilde og omegn. Vi tilbyder professionel rådgivning til private på et højt fagligt niveau. Vores kompetencer, netværk og værktøjer sikrer dig en attraktiv løsning til et konkurrencedygtigt honorar.


Samarbejde bygger på tillid. Tillid til, at din ejendomsmægler tager ansvar, at du får hurtigt svar og klar besked. Tillid til, at din ejendomsmægler yder en kompetent og kvalificeret rådgivning og kan sælge din bolig. Vi glæder os til at gøre os fortjent til din tillid   

 

Forbrugerklageloven

Vil du som forbruger klage over en ejendomsmægler, kan dette ske til Klagenævnet for Ejendomsformidling, Islands Brygge 43, 2300 København S. Tlf.: 70 25 36 66, www.ejendomsmaeglernaevnet.dk

Såfremt der opstår en tvist med en forbruger, hvor ejendomsmæglervirksomheden afviser forbrugerens krav helt eller delvist, skal ejendomsmæglervirksomheden give forbrugeren oplysning om, at tvisten kan indbringes for Klagenævnet for Ejendomsformidling. Oplysningen skal gives skriftligt eller på andet varigt medie.

Læs den nye forbrugerklagelov her 


Læs mere


Find os her

Jernbanegade 12A

4000 Roskilde


Parkering i gården

Bus og tog lige til døren

CVR: 38 27 88 19